Blog / Makale / Gündem Genel / Deneme Yaşam / Seyahat / Sağlık Yemek / Kültür / Sanat

İspanya’nın İzinde

Lütfenoturum aç or Kayıt ol to do it.

1. Barselona – Modernizmin Başkenti

Barselona, Gaudi’nin eserleriyle dolu bir şehir! Sagrada Familia’nın muhteşem mimarisi sizi büyüleyecek, Park Güell’in renkli mozaikleri ise sizi bir masalın içine çekecek. La Rambla’da gezinmek ve deniz kenarında tapas yemek de ayrı bir keyif.

2. Madrid – Sanatın ve Kültürün Başkenti

Madrid, Prado Müzesi’nden Reina Sofia Müzesi’ne kadar sanatseverler için cennet. Plaza Mayor’da bir kahve içip, Retiro Parkı’nda piknik yapmak da Madrid deneyiminin parçaları.

3. Sevilla – Flamenco’nun ve Andalucia’nın Kalbi

Sevilla, sıcakkanlı insanları, zarif sarayları ve büyüleyici sokaklarıyla büyüleyici bir şehir. Alcazar Sarayı’nın bahçelerinde dolaşmak, Giralda Kulesi’nden şehri seyretmek unutulmaz olacak.

4. Granada – Alhambra’nın Büyüsü

Granada, Endülüs kültürünün izlerini taşıyan bir şehir. Alhambra Sarayı’nın bahçelerinde dolaşmak, Generalife Bahçeleri’nde huzur bulmak ve Sacromonte Mahallesi’nde flamenconun tadını çıkarmak mümkün.

5. Valencia – Bilim ve Sanat Şehri

Valencia, modern mimarisiyle öne çıkan Ciudad de las Artes y las Ciencias kompleksiyle tanınır. Turia Nehri Parkı’nda bisiklete binmek ve La Lonja de la Seda’nın Gotik mimarisini keşfetmek de Valencia’da yapılacaklar arasında.

6. Bilbao – Guggenheim Müzesi’nin Şehri

Bilbao, Guggenheim Müzesi’nin dış cephesi kadar içindeki sanat eserleriyle de göz kamaştırır. Casco Viejo’da (Eski Şehir) pintxos (Bask tapasları) yemek ve Kalesi’ni ziyaret etmek de şehrin tadını çıkarmak için harika bir yol.

7. İbiza – Partilerin Adası

İbiza, gece hayatı ve plajlarıyla ünlü bir ada. Eğlenmek isteyenler için dünyaca ünlü kulüpleri ve plaj partileri ile dolu bir destinasyon.

8. Malaga – Picasso’nun Doğduğu Şehir

Malaga, Picasso’nun doğum yeri olmasıyla sanatseverler için özel bir yer. Picasso Müzesi’ni ziyaret edip, Alcazaba Kalesi’nden şehre bakmak da şehrin güzelliklerinden birkaçı.

İspanya’nın her şehri kendi özgün kültürü ve güzellikleriyle dolu. Tarih, sanat, lezzet ve eğlence dolu bir İspanya yolculuğu için hazır mısınız?

İtalya'nın İzinde
Xiaomi HyperOS 2.0 için geri sayım! Ne zaman çıkacak?

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu yazı için zaten tepki verdim.