Blog / Makale / Gündem Yaşam / Seyahat / Sağlık Yemek / Kültür / Sanat

İtalya’nın İzinde

Lütfenoturum aç or Kayıt ol to do it.

1. Roma – Antik Harikalara Yolculuk

İtalya’nın başkenti Roma, tam bir açık hava müzesi! Bir yanda Colosseum var ki, o arenası düşününce insanın içi heyecan doluyor. Antik Roma İmparatorluğu’nun büyüklüğünü anlamak için Forum Romanum’u gezmeden olmaz tabii. Bir de Pantheon var ki, o kubbesiyle göz kamaştırıyor, içindeki atmosferi hissetmeden Roma maceranız bitmiş sayılmaz.

2. Venedik – Aşkın Şehri

Venedik dediğin, kanalların arasında kaybolacağın, her köşede bir tarih kokan şehir! San Marco Meydanı’nda güvercinlerle selfie çekip, San Marco Bazilikası’nın altın mozaiklerine hayran olacaksın. Rialto Köprüsü’nden akşam saatlerinde şehre bakan manzara, aşkı da, Venedik’i de anlatır!

3. Floransa – Rönesansın Doğduğu Şehir

Floransa, sanat ve mimari tutkunlarının cenneti! Uffizi Galerisi’nde Botticelli’nin Venüs’üne bakarken, Rönesans’ın ruhunu hissedeceksin. Duomo’nun kubbesine çıkıp şehri kuşbakışı görmek, Ponte Vecchio üzerinde ufak bir alışveriş turu yapmak da cabası!

4. Milano – Modanın Başkenti ve Daha Fazlası

Milano dediğin, alışverişin, moda’nın ve tarihin birleştiği şehir! Duomo Katedrali’nin sivri kuleleri, La Scala Opera Evi’nin büyüleyici iç mekanı, Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği tablosu… Bu şehirde tarihle iç içe bir gün geçirmek kesinlikle unutulmaz olacak.

5. Napoli – Lezzetin Başkenti

Napoli’ye gelmişken pizza yemeden dönülmez! Ama burası sadece pizza ile değil, tarihi katedralleri, sokak sanatını, güzel manzaraları ve canlı atmosferiyle de ünlü. Pompei Antik Kenti’ni ziyaret edip tarihle iç içe bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

6. Pisa – Eğlenceli Fotoğraf Durağı

Pisa Kulesi dediğin, şehrin en eğlenceli yanı! O eğik duruşuyla ünlü kule, Piazza dei Miracoli’de (Mucizeler Meydanı) sizi bekliyor. Kuleye dayanıp komik pozlar vermek, İtalyan tatilinin olmazsa olmazlarından biri!

7. Cinque Terre – Renk Cümbüşü

Ligurya kıyısında yer alan bu beş köy (Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore), rengarenk evleriyle ünlü. Burada trene binip köyler arasında gezinti yapmak, denize girmek ve yerel lezzetler tatmak müthiş bir deneyim olacak.

8. Amalfi Sahili – Masmavi Bir Rüya

Napoli’nin güneyinde uzanan bu sahil şeridi, sizi büyüleyici manzaraları ve limon bahçeleriyle karşılar. Amalfi, Positano gibi şirin kasabaları ziyaret edip, İtalya’nın en güzel kıyılarından birinde huzur bulabilirsiniz.

İtalya’nın her köşesinde bir başka güzellik, bir başka heyecan var. Tarihin, sanatın ve lezzetin bu muazzam karışımı, sizin için unutulmaz bir tatil deneyimi olacak. Hazır mısınız İtalya’ya hayran kalmaya?

Şehirden kaçanlar: Yeni bölüm!
İspanya'nın İzinde

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu yazı için zaten tepki verdim.